Opieka prawna na abonament

Adwokat z abonamentu może być tańszy

Usługi prawnicze za zryczałtowaną miesięczną opłatę to nowa oferta, która powoli zdobywa u nas klientów – najczęściej wśród przedsiębiorców.

Działa już w kraju kilka firm, które proponują pomoc prawną za zryczałtowaną miesięczną opłatę. Abonamenty na usługi prawnicze cieszą się powodzeniem w USA, a także w krajach europejskich.

– Postanowiliśmy skopiować wzory ze świata i założyć taką firmę w Polsce, gdzie obywatele naprawdę potrzebują pomocy prawnej – mówi Tomasz Skowroński z działającej od maja 2010 r. firmy LexCare. Abonamenty prawnicze porównać można z jednej strony do pakietów prywatnych usług medycznych, które przebojem zdobyły rynek w Polsce, z drugiej – do ubezpieczeń prawniczych rozwiniętych w niemieckojęzycznych krajach Europy.

Zasada jest prosta: miesięczny abonament pozwala jego nabywcy w razie potrzeby uzyskać od wykwalifikowanego prawnika informację telefoniczną, poradę e-mailową, osobiste spotkanie czy pomoc w sądzie. W ofercie są zróżnicowane pakiety – za różną cenę, od której zależy rodzaj usług (np. porada, weryfikacja dokumentów, przygotowanie pisma procesowego) i ich liczba zagwarantowana w miesiącu. Obejmują np. sprawy konsumenckie związane z nieruchomościami, spadkowe, rodzinne, administracyjne, wykroczeniowe, umowy cywilnoprawne, zabezpieczanie wierzytelności.

Abonament jest tańszy niż usługa prawnika z kancelarii i właśnie w tym kryje się zachęta do jego kupna. Ponadto nabywca z góry wie, ile zapłaci za swoje bezpieczeństwo prawne…

Ireneusz Walencik

Publikacja z dnia 31.01.2011, Rzeczpospolita

Pełny artykuł dostępny na www.rp.pl
 

Strefa Klienta
Logowanie
Masz pytania?
Zadzwoń lub wypełnij formularz.
533 22 22 33

Koszt połączenia według taryfy
operatora.

Wyślij