Opieka prawna na abonament

Opieka prawna – nowość w benefitach pracowniczych!

Pracodawcy starają się zabezpieczyć zdrowotną stronę życia swoich pracowników ze względu na potencjalną absencję chorobową zapewniając pakiety opieki medycznej. Warto też pomyśleć o stronie prawnej, wbrew pozorom bardzo bliskiej każdemu z nas. Liczba spraw sądowych w Polsce przewyższa liczbę przeprowadzanych hospitalizacji. Jest to ważne tym bardziej, że liczba spraw sądowych będzie nadal rosła wraz z rozwojem przedsiębiorczości oraz aktywizacji społeczeństwa na poziomie zakupów (nieruchomości, samochody), chęci regulowania statusu prawnego posiadanego majątku (rozwody, spadki, alimenty), itp.

Jak to wpływa na sytuację pracodawcy? Pracownicy coraz więcej czasu tracą na poszukiwaniu pomocnych informacji prawnych w Internecie lub wśród znajomych, albo załatwiając różne sprawy w urzędach i sądach. Opieka prawna na abonament pozwoli im zaoszczędzić cenny czas i poświęcić się pracy. Pracownik będzie mógł powierzyć swoje sprawy profesjonalnemu prawnikowi, który zadba o jego interesy i zajmie się jego sprawą we właściwej instytucji.

Opieka prawna na abonament jest skutecznym narzędziem służącym do motywowania pracowników przede wszystkim ze względu na realia związane z dostępem do profesjonalnych usług prawniczych.

Opieka Prawna na Abonament to:
-usługi prawne dostępne zawsze, kiedy ich potrzebuje pracownik
-brak dodatkowych opłat
-bezpieczeństwo w sytuacjach życiowych wymagających znajomości prawa.

Dlaczego opieka prawna na abonament jest atrakcyjna? Jedynie 19% Polaków skorzystało z usług prawników różnych specjalności w ciągu ostatnich pięciu lat (źródło: gazetaprawna.pl). Dzieje się tak, gdyż aż 65% badanych ocenia ceny usług radców prawnych jako wysokie lub zdecydowanie wysokie, a 73% badanych ocenia tak ceny usług adwokatów. Jednocześnie w 2009 roku wydano 226 Dzienników Ustaw, w których ogłoszono 1837 aktów prawnych – to 10,3% więcej w porównaniu do roku 2008. Dla większości z nas to właśnie ceny porad prawnych stanowią barierę powstrzymującą przed skorzystaniem z pomocy prawnika.
Niezliczona liczba przepisów i szybkość, z jaką zmienia się prawo utrudnia odnalezienie się w jego zawiłościach. A przecież każdy znalazł się kiedyś w sytuacji, w której brak znajomości prawa przedłużył, albo wręcz uniemożliwił załatwienie sprawy – minął ustawowy termin, wystąpiliśmy do niewłaściwego organu, brakło nam argumentów, albo po prostu nie zdawaliśmy sobie sprawy, że coś w ogóle trzeba formalnie załatwić. W życiu każdego z nas następują również zdarzenia, które wymagają podjęcia odpowiednich kroków, aby zabezpieczyć interesy swoje i najbliższych, np. zakup mieszkania, budowa domu, rozwód, śmierć bliskiej osoby. Także w zwykłych codziennych sprawach jak reklamacja w sklepie, znalezienie nowej pracy, kolizja drogowa, kradzież, czy tego chcemy, czy nie, prawo znajduje zastosowanie

Pakiety opieki prawnej na abonament rozwiązują ten problem i dzisiaj każdy pracodawca może zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo prawne w atrakcyjnej cenie.

LexCare sp. z o.o. oferuje pakiet Prawnik dla Pracownika – ofertę skierowaną do pracodawców, którzy wykupują pakiet dla swojego pracownika, albo częściowo go finansują. Ważną dla pracodawcy cechą tego pakietu jest to, że nie obejmuje on doradztwa w zakresie spraw pracowniczych pomiędzy pracodawcą wykupującym/współfinansującym pakiet a objętym nim pracownikiem. Jedynie na życzenie pracodawcy pakiet może objąć również sprawy pracownicze.

LexCare sp. z o.o. zapewnia swoim klientom pomoc prawną w sprawach i zdarzeniach zaistniałych w okresie obowiązywania abonamentu, które wywołują skutki prawne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dla których właściwe są lub będą sądy lub organy administracji zlokalizowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Istnieje możliwość rozszerzenia pakietu Prawnik dla Pracownika o członków najbliższej rodziny pracownika.

Każdy pracownik otrzymuje indywidualny kod dostępu do osobistego konta, za pomocą, którego może po zalogowaniusię na stronie www.lexcare.pl zadawać pytania. Na indywidualnym koncie gromadzone są również dokumenty związane z obsługą prawną danego klienta. Pracownik objęty abonamentem może zgłaszać zapytania również za pomocą infolinii 533 22 22 33.

Publikacja z dnia 21.02.2011, HRstandard.pl

Strefa Klienta
Logowanie
Masz pytania?
Zadzwoń lub wypełnij formularz.
533 22 22 33

Koszt połączenia według taryfy
operatora.

Wyślij